Taner KILIÇ

Taner KILIÇ

[email protected]

ÖZEL HASTANE SIRALAMASINDA ERZURUM'UN DURUMU

11 Temmuz 2021 - 11:44

Merhaba sayın okuyucular…

 Bu yazımızda sizlere Erzurum’da özel sağlık hizmetlerinin yetersizliğinden bahsetmek istiyorum. İlimizde sadece bir tane özel hastane hizmet veriyor. Erzurum Doğu Anadolu Bölgesinin en büyük şehirlerinden biri olmasına rağmen neden özel hastane sayısının yetersiz olması oldukça düşündürücü…

Konuyu biraz araştırdığımızda özel hastene açılması için ilimizde sağlık ruhsatı verilemediğini öğreniyoruz. Neden verilmiyor anlamış değilim…

Erzurum’a sağlık alanında yatırım yapmak isteyenlere fırsat verilmeli ve kolaylık sağlanmalıdır.

Şuan Türkiye’de 580’e yakın özel hastane var. Doğu Anadolu illerine baktığımda ise Erzurum bu illerin en sonunda yer alıyor.

Bugün Van’da 4 özel hastane
Bingöl’de 2                    
Elazığ’da 3
Ağrı’da 3
Erzincan’da 1
Kars’da 1

Şimdi bunu nüfusa göre düşünürsek ilimiz’de özel hastane sayısı oldukça yetersiz.
Geçen yıllar Acıbadem Hastanesi Erzurum’da özel hastane açacaktı daha sonra açmaktan vazgeçti.

Benim yatırımcılara tavsiyem gelin Erzurum’da özel hastane açın… Emin olun çok para kazanırsınız. Erzurum halkı bir özel hastane olunca mecburen o hastaneye gitmek zorunda kalıyor ve hastanenin de deyim yerindeyse devlet hastanesinden pek farkı kalmıyor. Bir zamanlar doğunun Paris’i olarak anılan Erzurum’da devlet yatırımlarının dışında özel sektör yatırımlarına da ağırlık verilmeli ve yatırımcı desteklenmelidir.
Kalın sağlıcakla…

 

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Cengiz Kurtoğlu
  2 yıl önce
  Yani ki kaleme almış oldun. Vay be helal olsun. Bu mevzu Erzurum’da çok az mevzusu değil.
 • Esra AKPINAR
  3 yıl önce
  Çok güzel bi konuya değinmişsiniz hepımız bu konudan mağduruz mecbur kalmadıkça başka şehirdeki özel hastaneleri kullanıyoruz.Her şeyden mahrum kalan bi şehir…Terkedilmiş bi şehir….