İYİ Parti Büyükşehir Adayı Canan Uçar Çat İlçesinde Vatandaşlarla Bir Araya Geldi

ERZURUMŞEHİR/İYİ Parti Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Canan Uçar, Çat ilçesinde vatandaşlarla bir araya geldi. İlçede bütün siyasi partilerin Seçim Koordinasyon Merkezlerini de ziyaret eden Uçar, seçimlerin demokrasilerin vazgeçilmez unsuru olduğunun altını çizdi.

İYİ Parti Büyükşehir Adayı Canan Uçar Çat İlçesinde Vatandaşlarla Bir Araya Geldi
28 Şubat 2024 - 16:36
Yeniden Refah Partisi’nin Büyükşehir adaylık başvurusunun kabul edilmemesini de eleştiren Uçar, “ Çat’ta bütün partilerin seçim koordinasyon merkezine gittim. Yeniden Refah Partisi, Cumhuriyet Hak Partisi, AK Parti, Milliyetçi Hareket Partisi ve İlçe Başkanlıklarına gittim ve Başkanlarla görüştüm. Yeniden Refah’ın İlçe Başkanı ve Belediye Başkan adayıyla çok güzel bir diyalog oldu. Bana Çat için yapacaklarının olduğu broşürünü verdi. Bizde dedik ki Yeniden Refah için yapılmış olan şey kabul edilemez. Biz adayları sahada yenmek isteriz. Bu demokrasi adına kabul edilebilir bir şey değildir. Her partinin adayı onu bilmelidir, her parti yarışmalıdır. Seçmen kime karar veriyorsa, onun kararına saygı duyulmalıdır. Bununla ilgili Erzurum İl Başkanlığı da Yeniden Refah Partisi’nin Büyükşehir Belediye Başkan adayının seçime katılabilmesi için biz bir dilekçe verdik” dedi. 

Ziyaret ettiği SKM’lerde belediye başkan adaylarına başarılar dileyen Canan Uçar, “Büyükşehir belediye başkan adayı olmayan bütün partililerin Büyükşehir Belediye Başkanları olacağıma söz verdim. Biz farklı partilerden olabiliriz. Sorunlara farklı çözüm yoları düşünebiliriz. Ama hepimiz Erzurum’un daha iyi bir hizmete ulaşması için iyinin daha iyi olabilmesi için. Erzurum için çakılan bir tek çiviye de teşekkür ederiz. Ama biz daha iyisini yapmaya talibiz. Müsaade ederseniz bunu istiyoruz dedik” ifadelerini kullandı. 

Kahvehanelerde vatandaşlarla da bir araya gelen Uçar, “ halka söylediğimiz mesajımız netti. Ben herkesin belediye başkanı olacağım, bunu istiyorum. Hangi partiye oy verirseniz verin, hepsi de bizler için önemlidir. Ama biz büyükşehirde her partinin oyuna talibiz. Ben herkesin başkanı, Erzurum’un başkanı olacağım. Adil, ahlaklı, akıllı, dürüst ve şeffaf bir belediye için söz veriyorum” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum