Haber Detayı
18 Eylül 2019 - Çarşamba 12:08
 
Karayazı Belediyesine Kayyum Atandı
ERZURUMŞEHİR/HDP'li Karayazı Belediye Başkanı Melike Göksu'nun, gözaltına alınmasından sonra Erzurum Valiliğince Kayyum Atandı.
İLÇELER Haberi
Karayazı Belediyesine Kayyum Atandı

Valikten yapılan Açıklama şöyle;

ERZURUM İLİ KARAYAZI İLÇESİ BELEDİYE BAŞKANI MELİKE GÖKSU’NUN GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILMASI VE KARAYAZI BELEDİYESİNE BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ GÖREVLENDİRİLMESİNE İLİŞKİN BASIN AÇIKLAMASI:

 
      Karayazı Belediye Başkanı Melike GÖKSU “Terör Örgütü Propagandası Yapmak” suçundan devam eden (1) Savcılık Soruşturması, “Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak” suçundan Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesince verilen 7 yıl 6 ay hapis cezasının Yargıtay 16. Ceza Dairesinde onanması üzerine adli mercilerin talimatı üzerine yakalanarak cezaevine sevk işlemlerine başlanıldığı göz önünde bulundurularak Anayasanın 127 nci maddesi ile 5393 sayılı Belediye Kanununun 47 nci maddelerine istinaden İçişleri Bakanlığımızın 17.09.2019 tarihli onayı ile geçici bir tedbir olarak görevinden uzaklaştırılmış; Belediye Kanununun 45 inci maddesi uyarınca yine Belediye Kanununun 46 ncı maddesi kapsamında Karayazı Kaymakamı Mesut TABAKCIOĞLU Karayazı Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilmiştir.
     
          Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Kaynak: (ERZURUM ŞEHİR GAZETESİ) - ERZURUM ŞEHİR GAZETESİ Editör:
Etiketler: Karayazı, Belediyesine, Kayyum, Atandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı sanalbasin.com üyesidir